Szybki kontakt:

+48 32 307 44 77

Pomoc - Tworzenie stron, hosting, domeny, bazy danych MySQL, poczta e-mail, Direct Admin, FTP

Masz pytania? Zadzwoń: +48 32 307 44 77 lub napisz do nas:
Hosting WWW Bazy danych (MySQL) Serwer FTP DirectAdmin Poczta e-mail

Jak powstają strony internetowe?

W dzisiejszych czasach posiadanie własnej strony internetowej stało się właściwie obowiązkiem każdej firmy, niezależnie od tego, czy działa lokalnie, czy globalnie. Większość osób poszukujących informacji o produktach lub usługach, których właśnie potrzebuje, w pierwszej kolejności zagląda do Internetu. Jeśli nie znajdzie tam informacji o Twojej firmie, najprawdopodobniej skorzysta z usług konkurencji. O ile kwestia obecności w sieci nie podlega zatem dyskusji, to rodzaj strony, jaką należy wybrać, jej wygląd, a przede wszystkim funkcjonalność, nie są już tak oczywiste.

Na co zwrócić uwagę zamawiając stronę internetową?

Większość osób, które postanowiło zainwestować w stronę internetową swojej firmy, przede wszystkim chce, aby była ona atrakcyjna wizualnie i wyróżniała się na tle konkurencji. Tymczasem jest mnóstwo innych zagadnień, które należy określić, aby powstała witryna przysporzyła nam klientów.

OPRACOWANIE KONCEPCJI

Dobrze się zastanów

Pierwszym i chyba najważniejszym etapem tworzenia strony internetowej, jest opracowanie jej koncepcji. W tym celu konieczne jest przeanalizowanie zadań, jakie dana strona ma spełniać, aby jak najlepiej dopasować ją do indywidualnych potrzeb osób, które będą w przyszłości z niej korzystać. Ich określenie musi poprzedzić oczywiście analiza celów, które mają zostać osiągnięte za pomocą strony, specyfiki branży, w której działa Twoja firma oraz produktów lub usług, które oferuje. Ma to ogromne znaczenie dla jej powodzenia szczególne, jeśli za jej pośrednictwem ma być prowadzona sprzedaż. Pracę nad koncepcją strony zaczynamy zawsze od jak najdokładniejszego określenia profili osób, które będą w przyszłości ją odwiedzać. Staramy się także określić, czego dokładnie potrzebuje klient w momencie, kiedy trafi na Twoją stronę. Dzięki temu będziemy mogli zaprojektować ją tak, aby jak najszybciej odnalazł interesujące go informacje, czy najwygodniej kupił produkt, który jest mu w danym momencie potrzebny. Na tym etapie dokonujemy także analizy stron konkurencji nie tylko pod kątem wizualnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym i merytorycznym. Wiedza uzyskana dzięki temu pozwala nam dobrać najodpowiedniejsze rozwiązania zarówno z puntu widzenia przyszłego zarządzania stroną, jak i użytkowników, którzy będą ją odwiedzać. Dobra strona internetowa powinna wpisywać się w trendy obowiązujące w danej branży i pozytywnie odznaczać się na tle konkurencji.

DOMENA

Znajdź dobry adres

Domena jest kluczową kwestią, od której w dużej mierze zależy sukces Twojej strony internetowej. Wybór odpowiedniego adresu w sieci nie jest łatwy. Tym, czym przede wszystkim należy się kierować, podejmując decyzję w tej kwestii, są względy praktyczne. Dobra domena powinna być krótka, łatwa do zapamiętania i od razu kojarzyć się z działalnością firmy. Nazwa przedsiębiorstwa nie musi być adresem firmowej strony jednak dobrze, jeśli zawiera jej elementy. Pomaga to nie tylko w identyfikacji firmy w sieci, ale także w budowaniu własnej marki. Bardzo ważne jest także to, aby domena nie była zbyt długa, ani nie była dziwnym, trudnym do odszyfrowania, skrótem. Jeśli nie masz na nią pomysłu, skorzystaj z pomocy specjalistów, aby nie popełnić błędu.

HOSTING

Wybierz najlepiej, a nie najtaniej

Równie ważną kwestią, jak domena, jest hosting, czyli udostępnienie miejsca na serwerze, gdzie zapisana zostanie Twoja strona. Jego jakość ma ogromne znaczenie dla powodzenia witryny w sieci. Słaba wydajność serwera, wolne ładowanie się strony, czy powtarzające się problemy techniczne mogą bowiem skutecznie zniechęcić klientów, czy czytelników Twojego bloga do jej odwiedzania. Nasz profesjonalny hosting zagwarantuje Ci nie tylko ochronę kont użytkowników, danych klientów, czy zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami przez Internet, ale przede wszystkim nieprzerwany dostęp do Twojej strony, nawet w przypadku awarii prądu, czy innych zdarzeń losowych. Wybierz zatem najlepszy, a nie najtańszy hosting, aby Twoja strona w sieci pracowała dla Ciebie bez żadnych nieplanowanych przerw.

UKŁAD TREŚCI

Spójrz nas swoją stronę oczami użytkownika

Analiza grupy docelowej i analiza stron konkurencji pozwoli nam lepiej zaplanować strukturę podstron oraz rozkład treści na nich. Zanim zdecydujemy, jaki układ będzie miała Twoja witryna, najpierw utworzymy tematyczne grupy danych, które znajdą się na poszczególnych podstronach. Im prostsza i bardziej przejrzysta kompozycja powstanie, tym lepiej. Bardzo ważne jest także to, aby najważniejsze informacje umieszczać zawsze na samej górze strony, mniej istotne natomiast niżej. Planując rozkład informacji na stronie, należy zastanowić się przede wszystkim czy wybrany układ będzie funkcjonalny dla użytkownika i określić do podjęcia, jakich akcji chcemy go skłonić. Najczęściej jest to dokonanie zakupu, wypełnienie formularza kontaktowego, klikniecie adresu e-mail, lub numeru telefonu. Bardzo ważne przy tym jest to, aby strona zawierała odpowiednie linki, dzięki którym klient nie będzie musiał kopiować naszego adresu e-mail czy numeru telefonu przed użyciem, ponieważ może to sprawić, że zrezygnuje z kontaktu z nami. Trzeba pamiętać także o tym, że jeśli szybko po wejściu na naszą stronę internauta nie znajdzie informacji, których poszukuje, wyjdzie i pewnie już więcej nie wróci. Dobrze zaplanowany i przetestowany układ strony ma zatem duże znaczenie dla jej późniejszego sukcesu.

PROJEKT GRAFICZNY

Zwróć uwagę użytkowników

Projekt graficzny strony powinien być spójny nie tylko z jej tematyką, ale także z ogólnym stylem identyfikacji wizualnej firmy. Zamawiając stronę internetową, najlepiej skorzystać zatem z usług firmy, która stworzy dla Ciebie indywidualny projekt o niepowtarzalnym charakterze. Nasz grafik zaprojektuje wówczas Twoją stronę od początku do końca, dopasowując ją nie tylko do specyfiki branży, w której działasz, ale także do Twojego logo, uwzględniając przy tym cel, jaki chcesz osiągnąć za jej pomocą. Weźmie pod uwagę także planowaną funkcjonalność strony, dzięki czemu wszystko będzie ze sobą doskonale współgrało.

SYSTEM ZARZĄDZANIA TREŚCIĄ

A co potem?

System zarządzania treścią pozwoli Ci w przyszłości, już po uruchomieniu strony, samodzielnie modyfikować jej zawartość. Za jego pomocą będziesz mógł dodawać nowe teksty, prowadząc np. firmowego bloga, tworzyć galerie zdjęć, a nawet dodawać nowe podstrony, jeśli okaże się to konieczne. Zadbaliśmy o to, aby nasi klienci mogli zarządzać stworzonymi przez nas stronami szybko i łatwo. W tym celu stworzyliśmy nasz własny, autorski system CMS, który został opracowany na podstawie wieloletnich doświadczeń. Do jego obsługi wystarczy krótkie przeszkolenie i będziesz mógł samodzielnie zarządzać swoją stroną, w dowolnym momencie modyfikując jej treść.

RESPONSYWNOŚĆ

Dopasuj się do użytkownika

Coraz więcej osób korzysta ze smartfonów do przeglądania stron w Internecie, dlatego bardzo ważne jest to, aby nasza witryna wyświetlała się poprawnie na wszystkich urządzeniach mobilnych. Należy o to zadbać już na etapie jej projektowania. Poza tym responsywne strony są uznawane za bardziej przyjazne przez roboty Google, dzięki czemu uzyskują lepsze pozycje w wyszukiwarce. Przed uruchomieniem strony, zawsze przeprowadzamy testy witryny, wykorzystując do tego celu różne urządzenia lub specjalne symulatory. Pozwala to wychwycić wszelkie błędy i jak najlepiej dopasować stronę do potrzeb jej przyszłych użytkowników.

POZYCJONOWANIE I KAMPANIE AdWords

Nie zapominaj o użytkownikach

Nawet najciekawsza graficznie strona internetowa nie przysporzy nam klientów, jeśli nie natrafią na nią w sieci. Ruch możemy pozyskiwać z wyszukiwarki Google naturalnie, czyli stosując pozycjonowanie lub za pomocą płatnych reklam AdWords, czyli linków sponsorowanych. Skuteczność tych działań zależy jednak w dużej mierze od tego, czy nasza strona jest odpowiednio przygotowana pod ich kontem. Warto o to zadbać już na etapie projektowania strony, aby jej kod był przyjazny dla wyszukiwarek, w przeciwnym razie będziemy musieli w przyszłości przeprowadzić tzw. optymalizację, która w niektórych przypadkach może kosztować nie wiele mniej niż budowa nowej witryny. Działania mające na celu optymalizacje strony pod kątem SEO, już na etapie jej budowy, są skomplikowane i wymagają specjalistycznej wiedzy, dlatego najlepiej powierz je ekspertom należącym do naszego zespołu. Dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu zyskasz gwarancję, że Twoja nowa strona będzie przyjazna dla przeglądarek i robotów Google’a.

APLIKACJE INTERNETOWE

Prosto, łatwo i przyjemnie

Aplikacje internetowe są dużym ułatwieniem w obsłudze klientów za pośrednictwem strony. Pozwalają nie tylko na sprzedaż produktów czy usług, ale często na dokonywanie wycen online, czy monitorowanie stanu realizacji zamówienia. Pomagają nie tylko przyspieszyć kontakt z klientem i ułatwić wzajemny przepływ informacji, ale pozwalają także zredukować koszty funkcjonowania działu obsługi klienta. Aplikacje internetowe mogą być tworzone z myślą o klientach biznesowych lub o klientach indywidualnych. W zależności od specyfiki działalności firmy oraz potrzeb użytkowników należących do jej grupy docelowej mogą powstać aplikacje umożliwiające składanie zamówień, przeglądanie oferty, śledzenie stanu zamówienia czy dokonywanie rezerwacji. Dobrze zaprojektowana pod względem funkcjonalnym aplikacja internetowa może usprawnić codzienne działanie firmy, zwiększając przy tym liczbę obsługiwanych klientów.

TREŚCI

Użyteczność przede wszystkim

Treści na stronie internetowej to jeden z najważniejszych elementów. Internauta, który trafi na daną stronę internetową, powinien od razu znaleźć dokładne informacje o tym, czym dana firma się zajmuje. Dzięki temu potencjalny klient może szybko sprawdzić ofertę pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań, a następnie poszukać bardziej szczegółowych informacji na kolejnych podstronach. Niejasna lub niepełna treść może sprawić, że opuści on naszą stronę zniechęcony koniecznością przeglądania kolejnych zakładek. Bardzo ważne jest zatem to, aby tekst na stronę był tworzony przede wszystkim z myślą o użytkownikach. Idealna treść powinna być skonstruowana tak, aby najważniejsze informacje znajdowany się na samym początku tekstu, zachęcając jednocześnie internautę do przeczytania go do końca. Dane kontaktowe powinny być łatwe do odnalezienia i podane w taki sposób, aby od razu można było ich użyć. Przygotowując teksty na stronę, nie można także zapominać o tym, że będą one o wiele skuteczniejsze marketingowo, jeśli będą zawierać konkretne wezwanie do akcji, w zależności od rodzaju działania, do jakiego chcemy skłonić klienta. Warto zainwestować w dobre teksty na swojej stronie, ponieważ od nich w dużej mierze zależeć będzie także późniejsza pozycja strony w wyszukiwarce. Algorytmy Google biorą bowiem pod uwagę frazy kluczowe zawarte w opisach strony, na tej podstawie wyznaczając jej miejsce w rankingu wyszukiwania.

Jeśli właśnie poszukujesz wykonawcy swojej firmowej strony internetowej, napisz lub zadzwoń i skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Nasz zespół ma duże doświadczenie w tworzeniu stron, które nie tylko ładnie wyglądają, ale przede wszystkim są przygotowane do celów reklamowych i marketingowych, co gwarantuje znacznie większą skuteczność tych działań w przyszłości.

Obsługa klienta

Michał Jakubowski

+48 533 72 82 92 mj@euforia.sc

Kontakt

Rynek 26/3
(nad Kasą Stefczyka, obok fontanny)
44-240 Żory

+48 32 307 44 77 biuro@euforia.sc Zapytaj nas ONLINE

Oferta

Obszar działania

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.